TomyS.cz

Jak zakázat automatické aktualizace WordPressu?

Jedním z klíčových aspektů správy webových stránek je mít aktuální verzi WordPressu a jeho pluginů, šablony. Přestože aktualizace přinesou nové funkce, zlepšení zabezpečení a opravu chyb, tak někdy mohou způsobit problémy, nejčastěji pokud se provádějí automaticky. Pokud si chcete webové stránky spravovat sami, tak doporučuji automatické aktualizace zakázat. Tímto získáte plnou kontrolu nad tím, kdy a jaké aktualizace se na vašem webu provedou respektive kdy je provedete vy. Zablokovat automatické aktualizace lze pluginem, ale i bez pluginu. My si ukážeme obě varianty.

Zablokování automatické aktualizace pluginem

Zablokovat automatické aktualizace pluginem je možné, ale tuto variantu nedoporučuji – budete mít v adresáři zbytečný plugin “navíc”. Nicméně pokud tuto variantu preferujete, tak funkci zvládne mnoho pluginů mezi oblíbené patří například “Easy Updates Manager“.

Zablokování automatické aktualizace bez pluginu

Tato varianta je daleko příjemnější, efektivnější a věřím, že i pro začátečníky jednoduchá. Stačí si na vašem FTP, kde máte WordPress otevřít v textovém editoru “wp-config.php” a za řádek

/* That's all, stop editing! Happy publishing. */

a přidat následující kód: (pravděpodobně by to měl být poslední řádek v souboru)

define( 'AUTOMATIC_UPDATER_DISABLED', true );

Soubor uložíte a máte hotovo. Aktualizace se již nebudou provádět automaticky. Již jsou čistě ve vaší režii.

Předtím, než aktualizaci některé z části WordPressu provedete, tak doporučuji provést zálohu všech souborů. Jak na to? To si řekneme v dalším článku.

Copyright © TomyS.cz
Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo další šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázáno.
(neplatí pro sdílení na sociálních sítích).